Uczesania dla małych dziewczynek

Zwykle dziewczynki chętnie się stroją i noszą różne ładne fryzurki. Wiele z nich marzy o jak najdłuższych włosach, jednak nie zawsze można nosić je rozpuszczone.  Natomiast jest wiele rodzajów uczesań z których powinny być zadowolone zarówno córka, jak i mama.

Szczególnie wygodna, porządna i prosta powinna być fryzurka do szkoły. Chodzi o to, żeby była odpowiednio poważna, a nie zupełnie szalona oraz żeby nie przeszkadzała dziecku w czytaniu, pisaniu oraz innych szkolnych zajęciach. Wszystkie włosy powinny być dobrze zebrane, a grzywka nie może wpadać do oczu. Dziewczynki najczęściej noszą w szkole uniwersalne kucyki i warkocze. Zazwyczaj zbiera się włosy z tyłu głowy, ale jeżeli nie są wystarczająco długie lub dziecko ma ochotę na pewne urozmaicenie można też zrobić dwa warkocze lub dwa kucyki. Natomiast podczas zabaw i bali szkolnych można trochę bardziej zaszaleć i zrobić jakąś zabawną fryzurkę. Jeden z pomysłów to dużo drobnych warkoczyków na całej głowie. Natomiast kiedy się je rozplecie powstają ciekawe fale. Inna wesoła propozycja to kucyk lub koczek na samym czubku głowy. Warto ozdobić go kolorowymi gumkami.

W ogóle gumki, frotki, wsuwki, spinki czy opaski to bardzo ważne akcesoria fryzjerskie, jeśli chodzi o czesanie małych dziewczynek. Chyba wszystkie uwielbiają takie dodatki. Wiele z nich jest ozdobionych serduszkami, kwiatuszkami, owocami, zwierzątkami czy ulubionymi postaciami z kreskówek. Przydają się bardzo podczas upinania dziewczynce włosów na jakąś specjalną okazję. Dziewczynki w prostych koczkach wyglądają naprawdę uroczo. Jak już zostało wspomniane można zrobić koczka na czubku głowy, ale także tuż nad karkiem i wtedy dziewczynka będzie wyglądała jak mała baletniczka. Poza tym ciekawą fryzurką, która wymaga trochę czasu i pewnych umiejętności jest tak zwana „korona”. Jest to rodzaj warkocza plecionego w poprzek, przez całą głowę. Wygląda bardzo efektownie, warto więc nauczyć się go robić i uczesać w ten sposób córeczkę na akademię czy bal szkolny, albo na imieniny babci. Kiedy czeszemy dziewczynkę trzeba uwzględniać jej zdanie, bo zawsze powinna czuć się dobrze w swojej fryzurce.