Wygodne fryzury do szkoły

Wiadomo, że fryzura do szkoły powinna być wygodna i odpowiednio wyglądać. Zabawne upięcia i duże ilości kolorowych spinek lepiej zostawić na czas po lekcjach. Na pewno bardzo ważne jest to, żeby uczesanie nie przeszkadzało w czytaniu, pisaniu i rysowaniu, a także podczas zajęć sportowych.

Jeśli dziewczynka ma długie włosy najlepiej, aby były w jakiś sposób zebrane. Bardzo popularne są kucyki i warkocze. Najłatwiej i najszybciej robi się kucyka. W wersji szkolnej może to być niski kucyk lub „koński ogon”, w każdym razie nie koniecznie „fryzura na cebulę”. Czasami dziewczynka nie ma jeszcze na tyle długich włosów, żeby wszystkie dobrze się trzymały. Wtedy można skorzystać z kilku spinek lub wsuwek, albo zdecydować się na dwa kucyki. Dzieciom w wieku szkolnym zdecydowanie wypada jeszcze chodzić w takim uczesaniu, nawet na co dzień. Zwykle przed wyjściem do szkoły panuje ogólny pośpiech, jednak jeśli mamy na tyle czasu można zrobić córce ładnego warkocza, na przykład francuskiego. Dwa warkocze to też oczywiście dobry pomysł.

Żeby mieć całkowitą pewność, że włosy nie będą dziecku w ogóle przeszkadzać w nauce i zabawie można zdecydować się na jedno z krótkich uczesań. Oczywiście jeżeli dziewczynka nie marzy o długich włosach. Natomiast jeśli ona także będzie miała ochotę na krótką fryzurkę najlepiej pójść się do fryzjera i wspólnie wybrać coś ciekawego. Można przyciąć włoski równo do brody albo ściąć je jeszcze krócej. Zawsze warto dopasować rodzaj ścięcia do owalu twarzy dziecka. Zwykle jest to fryzurka z grzywką. Natomiast w ogóle w przypadku grzywki trzeba zawsze mieć na uwadze to, żeby nie była za długa i nie wchodziła dziecku do oczu. Jeżeli dziewczynka nie lubi mieć zbyt krótko podciętej grzywki warto korzystać w szkole ze spinek i opasek. Przydają się one także bardzo podczas zapuszczania grzywki. Nie powinny być jednak zbyt kolorowe i ozdobne. Oczywiście zdarzają się także takie okazje w szkole, kiedy dziewczynki wyglądają bardziej elegancko niż zwykle, na przykład bale czy akademie. Wtedy można wykorzystać większą ilość ulubionych ozdób do włosów.